барные стулья

Висота барного стільця: параметри і розміри

Барна стійка – не тільки стильне, але і функціональне рішення для сучасного інтер’єру. Вона використовується в якості компактного обіднього столу, а також гармонійно розділяє простір на функціональні зони, що особливо актуально в будинках, виконаних в дусі open space. Залежно від свого виду, стійка може бути обладнана безліччю ящиків і шаф, наявність яких помітно збільшує корисний простір для зберігання і розташування кухонного начиння.

Невід’ємний елемент стійки – високі барні стільці для кухні. Традиційний барний стілець є меблеву конструкцію, що складається з міцної основи з ніжками, зручного сидіння і підніжки. Додатково обладнується спинкою і підлокітниками, а також різними механізмами регулювання висоти, що забезпечує додатковий комфорт експлуатації меблів. Сучасні меблеві фабрики виробляють масу всіляких видів барних табуретів різного виду і модифікації, які відрізняються розмірами і висотою, формою ніжок і сидіння, матеріалом, стилем, колірною гамою. Навіть найвибагливіший і найвибагливіший покупець з неординарним смаком легко підбере варіант, відповідний смаку, потребам і гаманцю.

Вибираючи барні стільці, важливо звернути увагу на їх висоту, адже від цього залежить зручність і комфорт використання даного виду меблів. Детальніше про стандарти висоти таких стільців – далі за текстом.

Правильна висота барних стільців, згідно з міжнародними стандартами

Висота барних стільців регулюється встановлені нормами, які не можна порушувати. Згідно з інформацією, представленою в офіційному документі, висота таких стільців може бути 85 см (для стійок висотою 1.10-1.15 м.) Або 95 см (для стійок 1.20-1.30 метра від підлоги). Дані параметри є стандартними для всіх виробників меблів. Оскільки всі люди різні за зростом, комплекції, віку, було б некоректно пропонувати їм універсальні табурети. Ось чому величезною популярністю на світовому меблевому ринку користуються моделі з вбудованими механізмами регулювання висоти. Такі табурети можна легко адаптувати навіть під саму нестандартну висоту стійки, а також підібрати максимально комфортне положення сидіння для людей з різним ростом. Барні стільці з регулюванням висоти – більш універсальна меблі, яка в найнижчому положенні може використовуватися в якості звичайних табуретів для обіднього столу, а в розібраному – як повноцінне сидіння для стійки.

Найбільш популярні механізми регулювання:

  • гвинтовий. Грунтується на обертанні сидіння навколо своєї осі. При повороті вправо, сидіння піднімається, вліво – опускається. Вибраний можна зафіксувати за допомогою спеціального гвинта, який ще й служить незвичайним декоративним елементом меблів. Барні стільці з гвинтовим механізмом відмінно доповнять інтер’єр в грубуватому урбаністском стилі по типу лофт.
  • газлифт – ще один механізм, який широко використовується при виробництві барних стільців. Газліфт більш «примхливий» в експлуатації і вимагає регулярного технічного огляду, при цьому володіє кращими робочими характеристиками. Табурети з механізмом газлифт дуже міцні і довговічні, тому часто використовуються в закладах громадського харчування, де зустрічаються відвідувачі різної ваги і комплекції.

Висота і розміри барних стільців для дому та закладів громадського харчування

Висоту барних стільців підбирають, в першу чергу, під габарити стійки таким чином, щоб людині було зручно сидіти. Анатомічно правильне положення тіла під час сидіння необхідно для забезпечення комфорту експлуатації меблів. Згідно з рекомендаціями експертів, оптимальна відстань між стільницею і сидінням коливається від 28 до 33 сантиметрів, а «просвіт» між підніжкою і сидінням – не більше 44 сантиметрів. Таке положення тіла фізіологічно правильне і не викликає надмірного навантаження на хребет. Саме таких правил дотримуються власники ресторанів, барів, пабів і інших закладів громадського харчування. Важливо значення має тип закладу. Для ресторанів швидкого харчування, де передбачений постійний потік відвідувачів доцільно використовувати високі табурети стандартного формату без додаткових «наворотів». А ось для закладів за типом лаунж бару або елітного пабу, де гості проводять багато часу краще віддати перевагу м’які, більш комфортабельні барні крісла з високою спинкою і підлокітниками.

Що стосується домашнього інтер’єру, тут різноманітності немає межі. Для будинку підійдуть барні стільці різних видів і модифікацій, залежно від побажань господарів житла. Зазвичай домашні стійки не перевищують висоту в 90 сантиметрів, що цілком органічно вписується в інтер’єр кухні. Занадто очевидні перепади габаритів кухонного гарнітура і стійки порушують загальну гармонію і геометрію простору, тому не рекомендовано використовувати надмірно високі конструкції. Висоту барних стільців для дому, як і в випадку з закладами громадського харчування, підбирають відповідно до оптимальному співвідношенню висот сидіння, стільниці та підніжки, викладених вище. Оскільки «домашні» стільці використовуються постійно, вони повинні бути максимально комфортними та зручними для всіх членів сім’ї. В цьому випадку краще вибирати моделі з вбудованою регулюванням сидіння. Це дозволить підібрати правильні габарити табурета для кожного члену родини незалежно від його зростання, комплекції і віку. Купувати барні стільці краще в стаціонарному меблевому магазині або в шоу-румі, де є можливість присісти, оцінивши ступінь комфорту вироби.